Loading Events

« All Events

Majówka w Nepalu

25 kwietnia @ 8:00 am - 4 maja @ 5:00 pm

Katmandu, Pokhara, Mustang + joga Zapraszamy w niezwykłą podróż do Nepalu. Nazywam się Iwona Gajko, uwielbiam podróże, uwielbiam organizację wyjazdów jogowych, jestem nauczycielką jogi Iyengara (uczę od ponad 20 lat), kocham Indie, Nepal i resztę świata. Kocham poznawanie świata. Zwiedzam, odpoczywam, obserwuję i spędzam czas z mieszkańcami, poznaję kuchnię, kulturę i zwyczaje. Uwielbiam odwiedzać te same miejsca wiele razy gdyż za każdym razem doświadczam czegoś nowego. Czy chciałbyś/chciałabyś zobaczyć prawdziwe piękno Himalajów, poznać kulturę i tradycję Nepalu? Praktykujesz jogę lub chcesz rozpocząć? Chcesz dowiedzieć się więcej o filozofii jogi, hinduizmie, buddyzmie? Marzysz o prawdziwej przygodzie? Chcesz poznać niesamowitych ludzi? Wspólnie z Anną Jadko zapraszamy na wyprawę do Nepalu. Nepal to niezapomniane przeżycie dla każdego miłośnika przygody, kultury i przyrody. Położony jest w Azji Południowej i graniczy z Chinami na północy i Indiami na południu, wschodzie i zachodzie. Nasz wyjazd obejmuje praktykę jogi, pranayamy, medytacji (poziom otwarty), trekking (poziom umiarkowany), zwiedzanie świątyń i zabytków wraz z lokalnym przewodnikiem (nie będziemy tylko zwykłymi turystami, ale poznamy prawdziwe życie Nepalu), skosztujemy prawdziwej nepalskiej kuchni. Spędzimy czas w Katmandu i Pokharze. Odwiedzimy Dolny Mustang obserwując codzienne życie mieszkańców. Zadbamy o to aby cała podróż była połączeniem wewnętrznej i zewnętrznej przygody. Każdego dnia będziemy doświadczać nowych miejsc, widoków, smaków, a dodatkiem będzie praktyka jogi w pięknym ośrodku jogowym w Pokharze. Zadbamy również o zbilansowanie twojego wysiłku fizycznego abyś dał/a radę. Gdzie spędzimy czas?
– Katmandu (stolica Nepalu) i okolice, zabytki i świątynie – Pokhara piękne miasto nad jeziorem Phewa, mekka joginów i wędrowców – GreenHills. Kilka dni w pięknym kurorcie, odpoczynek i praktyka jogi z pięknymi widokami – Dolny Mustang. Wycieczka jeepem. Królestwo Mustang, wielkie świątynie buddyzmu i hinduizmu, zabytkowe miasta i coraz bliżej szczytów Himalajów

Plan podróży

24.04 – Katmandu

Oczekujemy informacji o godzinie przylotu, aby zapewnić Ci serdeczne przywitanie na lotnisku oraz komfortowe zakwaterowanie w hotelu. Po ukończeniu formalności, czas na zasłużony odpoczynek i regeneracyjną praktykę. Wieczorem spacer po fascynującym Katmandu zakończony wspólną kolacją.

25.04 – Katmandu

Rozpoczęcie dnia od porannej pranajamy/praktyki jogi, po której śniadanie. Następnie wyruszamy na fascynującą wycieczkę z przewodnikiem po Katmandu, skupiającą się na głównych świątyniach Buddyzmu i Hinduizmu. Wieczorem wspólna kolacja.

26.04 – Bhaktapur-Pokhara

Poranna praktyka jogi/pranajamy, po której śniadanie. Przenosimy się do malowniczego miasteczka Bhaktapur, słynącego z produkcji ceramiki. Transfer do Pokhary, gdzie zakwaterujemy się w GreenHills. Wieczorem uczestniczymy w tradycyjnej ceremonii Hinduizmu – Pudji, dla rozpoczęcia nowego etapu naszej przygody. Kolacja.

27.04 – Trekking Pokhara

Dzień rozpoczynamy poranną sesją pranajamy i asan, po której śniadanie. Następnie wyruszamy na trekking nad jezioro Phewa, łodzią udajemy się do Światowej Pagody Pokoju i pomnika Pumdikot Shiva. Obiad. Powrót do GreenHills na kolację, praktykę jogi i regenerację przed snem.

28.04 – Pokhara – Naurikot

Poranna praktyka jogi, po której śniadanie. Wyruszamy w podróż prywatnym jeepem/autokarem, zatrzymując się na widokowe spacery i obiad. Docieramy do Naurikot. Zakwaterowanie i kolacja.

29.04 – Naurikot

Poranna praktyka jogi, po której śniadanie. Następnie krótki trekking po okolicy, z pięknymi widokami na Himalaje, małymi świątyniami, wioskami i autentycznym życiem tego malowniczego regionu.

30.04 – Muktinath-Marpha

Wczesnym rankiem udajemy się do świątyni Mukthinakth, gdzie uczestniczymy w świętej kąpieli i odprawiamy pudję. Śniadanie. Następnie wyruszamy do Marphy, zwiedzajamy starożytne uroczę miasteczko z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie.

1.05 – Mustang – Pokhara

Poranna joga, spacer i śniadanie. Następnie zwiedzamy Świątynię Galeshwor. Obiad. Powrót do GreenHills na zasłużony odpoczynek.

2.05 – Pokhara

Poranna joga/pranayama, śniadanie. Dzień relaksu, spacer po mieście, masaż. Wieczorem praktyka jogi i kolacja.

3.05 – Pokhara – Sarangkot

Poranna praktyka jogi/pranajamy, śniadanie. Trekking do Sarangkotu, podziwianie pięknej góry i niesamowitych widoków. Opcjonalnie lot paralotnią. Powrót do GreenHills na kolację i wieczorną praktykę jogi.

4.05 – Pokhara-Katmandu

Poranna praktyka jogi/pranajamy, śniadanie. Uściski i pożegnania. Transfer z Pokhary do Katmandu. Oczekujemy informacji o locie powrotnym i ewentualnej potrzebie dodatkowego noclegu w Katmandu.

Cena 2300$ Koszty obejmują: – wyżywienie (kolacja i śniadanie w Kathmandu, wszystkie posiłki w Green Hills, wszystkie posiłki podczas wycieczki do Mustang – śniadanie, obiad, kolacja, drobne przekąski, kawa/herbata) – wszystkie zajęcia jogi, pranajamy – wszystkie noclegi (Kathmandu, Pokhara, Mustang) – prywatny jeep/autobus podczas podróży Mustangiem – Permit (opłata za wstęp do parku narodowego) – przewodnik (Kathmandu, Pokhara, Mustang)
– bilet lotniczy Katmandu – Pokhara – Katmandu Koszty nie obejmują: – bilety lotnicze Polska – Nepal – Polska
– wiza – ubezpieczenie
– dodatkowe noclegi dla tych co chcą zostać dłużej (pomożemy w wynajęciu hotelu)
Jak przygotować plan wyjazdu?
– zgłoś chęć wyjazdu mailowo
– otrzymasz propozycje zakupu biletów lotniczych (są różne opcje lotów bezpośrednich lub łączonych)
– zakup biletów lotniczych
– opłata wyjazdu, proponuję rozdzielić koszt na parę dogodnych tobie rat, a ostatnią ratę opłacić przed wyjazdem
– zakup ubezpieczenia
– wiza na miejscu
– na miejscu potrzebujesz jedynie drobnych na zakupy prezentowe, wszystko inne jest już w cenie wyjazdu
Osoby zaineteresowane ofertą prosze o kontak:
Iwona Gajko igajko@gmail.com
+48503127556

Details

Start:
25 kwietnia @ 8:00 am
End:
4 maja @ 5:00 pm