Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztat „Joga Nidra i nerw błędny”

18 listopada, 2023 @ 5:00 pm - 6:30 pm

Zapraszam Was na warsztat, który będzie połączeniem praktyki jogi nidry oraz ćwiczeniami wpływającymi na nasz nerw błędny.

Joga nidra jest praktyka medytacyjną, podczas której przebywamy w pozycji leżącej jak podczas końcowego relaksu na zajęciach jogi. Przed ułożeniem się do takiej shavasany wykonamy kilka ćwiczeń rozluźniających, które przygotują Was do dalszej części praktyki, czyli m.in. skanowania ciała czy technik oddechowych.
Jednym z głównych korzyści, które przynosi jej regularna praktyka to polepszenie pracy naszego mózgu (np. zwiększenie koncentracji), odpoczynek mięśniowy oraz umysłowy, a także zredukowanie poziomu odczuwanego stresu. Mówi się także, że 1 godzina jogi nidry odpowiada 3-4 godzinom snu.

Oprócz tego zajmiemy się również tematem nerwu błędnego, ponieważ poprzez „pracę” z nim możemy uspokoić nasz układ nerwowy. Jeżeli żyjemy w nieustannym stresie, trudno się nam zrelaksować to m.in.oddychanie, które wpływa na uaktywnienie się nerwu błędnego może pomóc nam się wyciszyć. Pokażę Wam kilka ćwiczeń, które będziecie mogli wykorzystać w codziennym życiu. Dostaniecie też ode mnie maila, w którym postaram się zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje.

Warsztat jest dla każdej osoby, która czuje, że żyje w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy i chciałaby nauczyć się kierować uwagę bardziej „do siebie”, żeby pozwolić sobie na wyciszenie, zrelaksowanie, ale też fizycznie poprzez zmniejszenie ilości napięć w naszym ciele.

Możecie też zajrzeć na mój Instagram slow_relax_ tam rozwijam te tematy jeszcze szerzej i w razie pytań śmiało piszcie do mnie wiadomość prywatną 🙂

Kwestie techniczne:

Data: 18.11 sobota (godz.17-18:30)
Czas: 1h 30 min.
Koszt: 60 zł
Miejsce: ilovejoga, Kuklińskiego 17, Kraków
Zapisy przez Fitssey

Szczegóły

Data:
18 listopada, 2023
Godzina:
5:00 pm - 6:30 pm