Kamila Watychowicz

Regularną praktykę jogi  rozpoczęłam w 2003 roku. W uczeniu ceni precyzję i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. Uważam, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi. Osobiście traktuję jogę jako narzędzie ćwiczenia uważnosci oraz dobrostanu. 

Na zajęciach jogi przekazuję nie tyle jogę z jej złożonymi aspektami i „technicznymi” filarami, co moje doświadczenie i  rozumienie, ustawicznie rozwijane czuciem i uwagą, studiowaniem siebie w pozycjach, obserwacją efektów praktyki. W ciągu ostatnich 20 lat poczyniłam wiele ekskursów w celu poszerzenia kompetencji z zakresu dziejów i filozofii jogi, biomechaniki układu ruchu, technik koncentracji i medytacji zarówno w ramach jogi Patańdżalego jak i buddyjskich praktyk. To one spowodowały, że u podstaw mojego uczenia stoi zasada dzielenia się tym, co faktycznie i praktycznie wspiera ciało anatomiczne i mentalne, tego co zasila, stabilizuje, daje poczucie odprężenia, osadzenia.

W 2011r. przeniosłam się z matą do Stanów Zjednoczonych, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje. Moja specializacja to terapia jogą oraz joga w czasie ciąży i połogu.

Praktykę jogi łączę z podróżami. Kiedy nie ma mnie w szkole, uczę w świecie. 

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu LEVEL I